Proč děláme Optimics

Chceme bavit sami sebe a měnit svět k lepšímu

Naši práci bereme zodpovědně, nechodíme si ji jen odsedět. Chceme být šťastnou a slušnou firmou, která bude zodpovědná k jednotlivci, komunitě i celé společnosti. Snažíme se chovat slušně k přírodě i svému okolí, ve kterém žijí naše rodiny, kamarádi, kolegové i klienti.

Nejsme fanatici. Jsme normální kluci a holky, kterým jen není lhostejné, kam směřuje svět. Ten směr chceme udávat. V práci třídíme odpad, pěstujeme bylinky, vermikompostujeme, pomáháme a vymýšlíme projekty, které mají vyšší hodnotu než pouhý finanční prospěch. Každý člen má navíc nárok na „dobrovolenou“ – týden na placenou dobrovolnou práci v neziskovém sektoru dle svého výběru.

Naši práci bereme zodpovědně, nechodíme si ji jen odsedět. Chceme být šťastnou a slušnou firmou, která bude zodpovědná k jednotlivci, komunitě i celé společnosti. Snažíme se chovat slušně k přírodě i svému okolí, ve kterém žijí naše rodiny, kamarádi, kolegové i klienti. Chceme se prací sami bavit a zároveň jejím prostřednictvím pomáhat.

Co v Optimics nenajdeš

Nechceme klást překážky, chceme být šťastnou firmou

Nenajdeš tu byrokracii, závist, pomluvy, povýšenost, nabubřelého šéfa ani smrtící deadliny. Nekontrolujeme, v kolik přijdeš do práce, ani kdy odejdeš. Jsi spíš ranní ptáče, nebo noční sova? Jsi introvert, nebo extrovert? Děláš vrcholový sport, nebo jsi na vozíku? Na tom přeci nesejde.

Chceme jen, aby tvá práce pro klienty byla perfektní a včas. Budeš plně zodpovědný za svůj čas i kvalitu práce, ať už ji budeš dělat u nás v kanceláři, doma, nebo na Maledivách. Stejně tak chceme, abys byl spokojený. Dáme ti na to pomůcky a nástroje, dostaneš volnost k průběžnému sebevzdělávání, pomůžeme ti radou, znalostmi i zkušenostmi. To ostatní je jen na tobě, tvých schopnostech a zájmu.

Nenajdeš tu byrokracii, závist, pomluvy, povýšenost, nabubřelého šéfa ani smrtící deadliny. Nekontrolujeme, v kolik přijdeš do práce, ani kdy odejdeš. Jsi spíš ranní ptáče, nebo noční sova? Jsi introvert, nebo extrovert? Děláš vrcholový sport, nebo jsi na vozíku? Na tom přeci nesejde. Chceme jen, aby tvá práce pro klienty byla perfektní a včas.

Kdo jsme a co děláme

Jsme jednička v oboru webové a digitální analytiky

Jsme první česká firma specializovaná na výzkumy a analýzu online zákazníků. Klientům pomáháme s datovou analytikou, vyhodnocením kampaní a reportingem, realizujeme pokročilé implementace Google Analytics či Adobe Analytics, a pomocí UX výzkumů a A/B testování zvyšujeme výkonnost webů.

Jsme jednička v oboru webové a digitální analytiky. Máme přístup k interním informacím a novým beta funkcím produktů Google. Jsme jediný Google Analytics Premium Authorized Reseller, Google Analytics Certified Partner, Google Tag Manager Certified Partner, Google Data Studio Certified Partner a Google Optimize Certified Partner v ČR. Ale hlavně jsme dobrým a dlouhodobým partnerem našich klientů! Zeptej se jich. :-)

Jsme první česká firma specializovaná na výzkumy a analýzu online zákazníků. Klientům pomáháme s datovou analytikou, vyhodnocením kampaní a reportingem, realizujeme pokročilé implementace Google Analytics či Adobe Analytics, a pomocí UX výzkumů a A/B testování zvyšujeme obchodní výkonnost webů.

Co ti u nás nabídneme

Čas na sebevzdělávání, zábavu i práci pro premium klienty

Možnost učit se od kolegů, kteří mají špičkové know-how v jednotlivých disciplínách digitální analytiky. Ať už jsi začínající junior, nebo ostřílený senior, máme tu pro tebe práci třeba pro Škoda Auto nebo Českou spořitelnu. Mezi tím si zahrajeme stolní fotbálek a ping-pong, zajdeme na pivko nebo si popovídáme o motorech či motýlech.

Můžeš se zúčastnit konferencí a workshopů doma i v zahraničí; koupit si IoT hračku, kterou chceš prozkoumat; nebo třeba nový monitor, pokud ti to udělá radost – na rozvoj máme vyčleněný roční rozpočet. Každý rok navíc můžeš počítat bonusem: 20 % ze zisku firmy jde zaměstnancům.

Možnost učit se od kolegů, kteří mají špičkové know-how v jednotlivých disciplínách digitální analytiky. Ať už jsi začínající junior, nebo ostřílený senior, máme tu pro tebe práci třeba pro Škoda Auto nebo Českou spořitelnu. Mezi tím si zahrajeme stolní fotbálek a ping-pong, zajdeme na pivko nebo si popovídáme o motorech či motýlech.

Kdo budou tvoji kolegové

Každý má jiné priority, cíle, úspěchy i sny. Jaké jsou ty tvoje?

Michal Smetana, vývojář

Co jsi dělal před Optimics?

Dělal jsem kamarádům a firmám weby, a programoval v C#.

Co tě u nás baví nejvíc?

Pracovat na jedinečných projektech s partou zapálených nadšenců; že mám prostor pro sebevzdělávání a seznamování se s mnoha špičkovými technologiemi a nástroji.

Pro které klienty děláš?

Například pro Hypoteční banku nebo Škoda Auto.

V kolik chodíš do/z práce?

Studuju VŠ, takže jak kdy. Někdy dopoledne, někdy odpoledne, někdy na celý den. Jak mi to vyhovuje.

První věc po příchodu do kanclu?

Jdu si zahrát ping-pong!

Co by jsi vzkázal novému členovi?

Naučíš se tu hromadu věcí – rok v Optimics se rovná pěti letům v korporátu. Důležitý je tvůj zápal a chuť poznávat.

Jakub Kříž, vývojář

Co jsi dělal před Optimics?

Učitele IT a vývojáře webových aplikací.

Nejoblíbenější věc v kanclu?

Kávovar.

Co jsi se v Optimics naučil?

Masakr moc dovedností. Od programování, přes analytiku, testování, návrh architektury měření, práce s klientem a stolní fotbálek.

Na co jsi pyšný?

Jsem pyšný na to, že Optimics je výzva a ne jen trapná kancelařina. Jsem pyšný na to, že jsem se mohl těmto výzvám postavit.

V kolik chodíš do/z práce?

Chodím tak ve dvě odpoledne a končím asi o půlnoci.

Co chceš ve svém pracovním životě dokázat?

Prorazit v odvětví, které ještě nevzniklo.

Co by jsi vzkázal novému členovi?

Nezajímá nás, kdy přijdeš nebo odejdeš z kanclu. Nezajímá nás ani odkud pracuješ. Důležitý je pro nás výsledek tvé práce a její přínos pro nás i klienty.

Jan Roháč, analytik

Co jsi dělal před Optimics?

Tři roky jsem podnikal – snažil se brát bohatým, dávat chudým a něco pro firmu. Jednalo se o žehlení prádla.

Nejvíc času trávíš...

V naší "kavárně". Je tam klid a pohoda. :-)

Co tě na Optimics baví?

Akumulované obrovské know-how, ze kterého mohu čerpat, učit se a každý den tak růst.

První věc po příchodu do kanclu?

Jdu si udělat čaj. Ideálně žluťák, je to nakopávák.

Kam chceš dál růst?

Rád bych se postupně prokousal k machine learningu a predikčním modelům.

Co by jsi vzkázal novému členovi?

Nezáleží, zda jsi junior, nebo senior. Zda jsi free-lancer, nebo děláš v korporátu. V Optimics si své místo najdeš.

Volné pozice

Webový analytik Doporučujeme

Konzultant Doporučujeme

Senior Developer Doporučujeme

Junior Developer Doporučujeme

* volitelné
* volitelné