Tisková zpráva: Optimics spojuje síly s Lookerem, novým členem Google Cloud Platform

Česká agentura Optimics díky novému partnerství s technologickou společností Looker přináší do Evropy nejmodernější Business Intelligence řešení. Pro firmy to znamená nejen poskytování kvalitnějších informací, ale také možnost strategického rozhodování podloženého daty.

Optimics se stal ve střední a východní Evropě prvním oficiálním distributorem a zároveň konzultačním partnerem BI platformy Looker, kterou získal Google v únoru letošního roku. České firmy mohou díky tomu získat nejen hladký přístup k této špičkové platformě, ale také technickou a implementační podporu a konzultace v češtině od přední firmy, zaměřující se na analytiku.

Google poprvé oznámil svůj záměr získat Looker, jednu z předních společností zabývajících se datovými platformami, v červnu 2019. Tato akvizice v hodnotě 2,6 miliard dolarů vzbudila velkou pozornost, a když byla transakce letos v únoru oficiálně dokončena, stal se Looker součástí platformy Google Cloud. Google tak získal výkonný nástroj Business Inteligence, který umožňuje propojení, zpracování, modelování, analýzu a vizualizaci dat. Jeho architektura je optimalizována pro cloud a oproti konkurenčním nástrojům vyniká flexibilitou v možnostech nasazení a také robustností data governance infrastruktury. Unikátní datové modelování s pomocí jazyka LookML založeného na SQL umožňuje definovat a lehce spravovat jeden zdroj pravdy pro celou organizaci. Zákazníci rovněž pravidelně oceňují nadstandardní a přívětivou podporu.

Optimics je v regionu známým dlouhodobým partnerem a prodejcem analytických řešení od Google, Adobe či SAS a jeho odborné znalosti a certifikace pro platformy Google Marketing a Google Cloud představují pro Looker příležitost stát se součástí zajímavých byznys řešení dnešního digitálního světa.

Praha, 30. 9. 2020

O společnosti Optimics 

Společnost Optimics je odborníkem ve světě digitální analýzy a v oblasti obchodních a marketingových technologií. Specializuje se především na pokročilou datovou analýzu, digitální architekturu a  technologické inovance. V týmu společnosti Optimics pracují vysoce kvalifikovaní experti (analytici, vývojáři a konzultanti), disponující rozsáhlými znalostmi těch nejmodernějších technologií, a proto jsou schopni navrhovat inovativní řešení, která nejlépe vyhovují potřebám jejich zákazníků.

O společnosti Looker

Společnost Looker Data Sciences, Inc. byla založena roku 2012 v Kalifornii. Její nástroj Looker se velice rychle propracoval mezi top BI platformy. Ve čtvrtletní zprávě Gartner Magic Quadrant pro platformy Analytics a Business Intelligence se v roce 2020 umístil v kvadrantu Challengers, a ve zprávě tak figuroval již třetí rok v řadě. Pro jeho schopnost extrahovat z dat skutečnou hodnotu jej dnes využívá více než 2000 organizací. Po akvizici Googlem a integraci do Google Cloud Platform ekosystému plánuje nástroj ještě více posílit svou značku a zákaznickou základnu, a to i v Evropě.

Kontakt pro novináře: info@optimics.cz, +420 731 360 696

Jsme tu nachystaní

Řekněte si
o kvalitní pomoc

Hledáte cestu?

My ji známe
a doprovodíme vás

Zamrzli jste?

Pojďte to rozhýbat

Dochází vám dech?

Nekdy je třeba
prostě zpomalit...